Mobil Ödeme Alışveriş Son Gelişmeler

        Mobil ödeme alışveriş ve bozumun da temel olan 3 firma Türkcell, Türk Telekom ve vodafone firmaları son birkaç aydır mobil ödeme bozum işlemlerinde bir nebze olsun farklı yöntemler denemeye başlamıştır. Burada yaşanılan en büyük sıkıntı ise oyun tutkunlarının yaşadıkları sıkıntılar olmaktadır. Mobil ödeme bozdurma işlemlerinin uzun süredir en güvenli olarak yapıldığı sitemizde bu durum karşısın da siz değerli takipçilerine zorunlu duyuru yapmaktadır. Mobil ödeme bozdurma kısmında yaşanılan en büyük sıkıntı ise Türk Telekom mobil ödeme bozdurma kısmında olmaktadır. Konunun detaylarına geçmeden ikinci olarak dönemsel olarak yaşatılan sorunlar ile Türkcell paycell bozumu gelmektedir.

            Türk Telekom mobil ödeme bozdurma işlemi için uzun zamandır Türk telekomun kendi resmi sitesi olan playstor üzerinden bozum işlemleri yapılmaktadır. Lakin son birkaç aydır bu alanda özellikle ayın 10. Gününde sistem üzerinden oyuncuların sevdikleri oyunların alınması askıya alınmaktadır. Bu kısımda özellikle sıkıntılı olan operatör olarak Türk Telekom olmasında ikinci neden ise firma tarafından bol keseden her müşterisine mobil ödeme ve harcama bakiyesi vermektedir. Lakin verilmiş olan bakiyenin kullanılacak olduğu yerleri sınırlamaktadır. Mesela 800 Türk Telekom mobil ödeme bozumu için 150 İstanbul kart yüklemesi, 200 playstor, 100 de farklı yerden izin verdiğinde 450 Türk Telekom mobil ödeme alışveriş yapılmaktadır. Bu durumda geri kalan 350 mobil bakiye için ise kullanılma yerleri kapatılmaktadır. Bu durumda aslında 800 olarak verdiği bakiye 450 den ibarettir. İsterse 10 bin versin 450 den fazla kullanılmaya müsaade etmediğinde bir önemi yoktur.

           Bir diğer Türk telekom mobil ödeme bozumunda karşılaşılan sorun ise vatandaşların ön ödemeli olan hatlarında tanımlanmış olan mobil ödeme alışveriş bozdurma bakiyesidir. Aslında bakiye genelde 800 olmaktadır. Fakat ön ödemeli hatlarda mobil ödeme alışveriş işlemleri faturalı olanlara göre farklıdır. Operatör tarafından verilen her hangi bir hazır bakiye yoktur. Siz ön ödemeli hattınıza bayiden veya kartınızdan para yükler ve onunla alışveriş yaparsınız. Bu kısımda da zaten nakittiniz var ise de mobil ödemeye gerek yoktur. Birçok vatandaş ısrarla mobil ödemesi olduğunu belirtmektedir. Sinlikle hazır bir bakiye yoktur.

          Türkcell mobil ödeme bozdurma paycell üzerinden yapılmaktadır. Fakat birkaç aydır Türk Telekom’da olduğu gibi gene paycell üzerinden oyun inleri alımı kısmı kaldırılmaktadır. Bu kısımdan mobil ödeme bozdurma için kod alacak olan vatandaşlar sıklıkla mağduriyet yaşanılan sms ile işlem yapılmaya zorlanılmaktadır. Vodafone mobil ödeme bozdurma en sorunsuz şekilde şuan işlemlerine devam eden sağlam haberleşme firması olarak yoluna devam etmektedir. Market uygulaması üzerinden rahatlıkla her türlü ürün alınabilmesi de gene firmanın kendini yenileyerek yoluna devam eden öncü firma olamaya aday göstermektedir. Market kısmı ile sektörde olan diğer firmalara fark atmış durumdadır. Vodafone mobil ödeme bozdurma işlemleri kısmında istediğiniz oranda bozum yapmak veya diğer operatörler için güvenli mobil bozdurma sitesi olan adresimizden günün her saatinde işlem yapabilirsiniz. Yüzde yüz başarı ile yoluna devam eden sitemiz gün geçtikçe siz değerli kullanıcılarına sek törel anlamda yaşanılan gelişmeleri de gene adresimizden duyurmaya devam edecektir. Mobil ödeme alışveriş sitesi olarak her zaman güvenilen tek adres olmaya devam ediyoruz.

“Mobil Ödeme Alışveriş Son Gelişmeler” üzerine bir yorum

  1. Süper bir yer gerçekten mobil ödeme denildğinde ilk defa elime para geçti. Sadece meyt güvenli onu görmüş oldum. Helal olsun.

    Yanıtla

Yorum yapın